دوره تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ

دوره تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ

دوره تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ

آموزش استراتژی دیجیتال مارکتینگ یک دوره پایه، اما سطح بالا محسوب می‌شود. تدوین استراتژی، اولین و مهمترین گام در طراحی و اجرای فرآیند بازاریابی دیجیتالی یک کسب و کار است. به همین دلیل تقریبا می‌توان گفت، پیش نیاز بسیاری زا دوره‌های دیگر در حوزه دیجیتال مارکتینگ بشمار می‌رود. مهم نیست می‌خواهید ادمین اینستاگرام شوید یا کارشناس بازاریابی محتوایی، قصد دارید ایمیل مارکتینگ کنید یا ویدئو مارکتینگ، به طراحی کمپین‌های تبلیغاتی علاقه مند هستید یا بازاریابی B2B. در همه این موارد، لازم است تا استراتژی بازاریابی دیجیتالی را درک کرده و با آن آشنا باشید.
در این دوره فرا می‌گیرید که چطور اطلاعات خام و اولیه را در خصوص بازار، رقبا و مشتریان جمع آوری کنید، آنها را سازماندهی کرده و پردازش کنید و نهایتا از خروجی این پردازش برای طراحی یک برنامه حساب شده و قابل اعتماد استفاده کنید.

برای درک اهمیت استراتژی در دیجیتال مارکتینگ، کافیست به جملات زیر توجه کنید:

یک دیجیتال مارکتر با توانایی تدوین استراتژی، ۴۰ تا ۱۰۰ درصد درآمد بیشتری از یک دیجیتال مارکتر بدون توانایی تدوین استراتژی خواهد داشت.

بازاریابی بدون داشتن استراتژی، یا قطعا با شکست مواجه خواهد شد، یا باعث از دست رفتن حجم زیادی از منابع مالی، انسانی و زمانی می‌گردد.

یک دیجیتال مارکتر، اگر توانایی تدوین استراتژی نداشته باشد، همواره برای اجرا و مدیریت یک پروژه کامل بازاریابی، به یک استراتژیست وابسته خواهد بود.

دیجیتال مارکترهایی که بر مبنای استراتژی اقدام می‌کنند، نتایج بهتری را به مشتریان خود ارایه می‌کنند و در نتیجه، همکاری‌های بلند مدت تری ایجاد می‌کنند.


استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

همیشه سوال اینجاست که در بازاریابی دیجیتالی دقیقا باید از کجا شروع کنیم؟ طبق چه برنامه ای پیش برویم؟ چه زیرساخت‌ها و منابعی نیاز داریم؟ برای تولید محتوا چطور عمل کنیم؟ نحوه فعالیت در شبکه‌های اجتماعی چطور باشد؟ کجا و به چه میزان تبلیغ کنیم؟ روی کدام محصول/خدمت بیشتر کار کنیم؟ برای کدام گروه از مشتریان مان سرمایه گذاری تبلیغاتی و بازاریابی بیشتری داشته باشیم؟ و بسیاری سوالات و ابهامات دیگر.
پاسخ تمام این سوالات در تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ بدست خواهد آمد. اگر شما ذاتا یک استراتژیست باشید و استعداد نهفته در تدوین برنامه های راهبردی و تحلیل اطلاعات داشته باشید این دوره به شما کمک میکند تا یک استراتژیست ماهر در حوزه دیجیتال مارکتینگ شوید. اما حتی اگر این استعداد ذاتی را نداشته باشید، باز هم این دوره شما را برای تبدیل شدن به یک دیجیتال مارکتر حرفه‌ای و توانمند مهیا می سازد.