مهمترین ارزش های موبایل مارکتینگ ( Mobile Marketing )

مهمترین ارزش های موبایل مارکتینگ ( Mobile Marketing )

مهمترین ارزش های موبایل مارکتینگ ( Mobile Marketing )

معرفی مهمترین ارزش های موبایل مارکتینگ برای این نیست که به شما خاطر نشان کنم چرا موبایل مارکتینگ اهمیت دارد. اگر شما خواننده این مقاله هستید حتما به اهمیت موبایل مارکتینگ و لزوم انجام آن واقف هستید. پس چرا باید با مهمترین ارزش های Mobile Marketing آشنا شویم؟

بسیاری می دانند که بازاریابی موبایلی اهمیت دارد اما یک سردرگمی یا ابهام در چگونگی انجام آن دارند و اینکه از کجا باید شروع کرد. اینجاست که شناخت ارزش های موبایل مارکتینگ می تواند راهگشا باشد.

1- دسترسی آسان، سریع و بدون واسطه

مهمترین ارزشی که موبایل مارکتینگ ( Mobile Marketing ) ارایه میکند، دسترسی سریع، مستقیم و بی واسطه به مخاطبین بازار هدف می باشد. یعنی برای اینکه محتوا و پیام خود را به یک مدیر برسانید بدون نیاز به عبور از فیلتر هایی مانند منشی، مسئول دفتر و غیره، این است که از طریق گوشی موبایل وی ارتباط برقرار کنید. اما عمدتا اینکار بسیار سخت و گاه نشدنی است چون شماره موبایل هر فرد جزو اطلاعات طبقه بندی شده بالاتر قرار میگرید و شما به آن دسترسی ندارید. یا اگر دسترسی داشته باشید هم، روش صحیحی نیست که دایما از طریق SMS یا تماس تلفنی پیام های خود را ارایه نمایید چون هم گران تمام می شود و هم ارتباط شما به سرعت تبدیل به یک مزاحمت می شود.

2- عدم نیاز به شماره همراه در آغاز ارتباط و کسب رضایت مخاطب

اینجاست که ارزش های دیگری که موبایل مارکتینگ ارایه میکند مشخص می شوند. برای بازاریابی موبایلی نیاز نیست در ابتدای کار، شماره همراه مخاطب هدف را داشته باشید و این باعث می شود که پذیرش آن از سمت مخاطب آسان تر انجام شود.

3- روش های متنوع و متعدد ارتباط موبایلی

درست است که SMS یکی از روش های موبایل مارکتینگ به شمار می آید اما تنها روش نیست و حتی بهترین روش هم نیست. در موبایل مارکتینگ روش های متعددی برای ارتباط وجود دارد. وب سایت ریسپانسیو، ایمیل های بهینه سازی شده برای ابزار موبایل، شبکه های اجتماعی، پیام رسان ها مثل تلگرام، اپلیکیشن های موبایل، پوش نوتیفیکیشن، استفاده از دوربین ابزار موبایل در تکنولوژی های AR/VR و انواع کد های بصری مثل QRcode از جمله روش های ارتباط و انتقال محتوا و اطلاعات به مخاطب می باشند. البته روش های متعدد دیگری هم وجود دارند که در آینده به آنها اشاره خواهم نمود. این تنوع و وجود بستر مستعد برای ارایه راهکارهای خلاقانه و جذاب، باعث شده تا کاربران موبایلی نیز توجه بیشتری به محتوا و تبلیغاتی که بر روی ابزار موبایل خود دریافت می کنند نشان دهند.

4- پروسه تدریجی و مدیریت شده جمع آوری اطلاعات و هدفمند سازی

پس از جلب توجه و اعتماد مخاطب می توانید بتدریج اطلاعات بیشتری نظیر شماره همراه، سن، علاقه مندی ها و غیره را بصورت مدیریت شده دریافت نمایید و شخصیت مشتری را در
اطلاعات سازمانی خود شکل دهید. شاید موبایل مارکتینگ تنها روش یا از معدود روش های ارتباط فردی و مستقیم با مخاطب و کسب اطلاعات طبقه بندی شده وی با رضایت کامل خودش باشد. این ارتباط فردی کمک میکند تا عملیات بازاریابی شما بسیار هدفمند تر از قبل اجرا شود.

5- یکی از اصول بازاریابی چند کاناله است

موبایل مارکتینگ در فعالیت بازاریابی چند کاناله شما می تواند بسیار موثر و کمک کننده باشد. (برای آشنایی با این مبحث به مقاله بازاریابی چند کاناله – Multichannel Marketing مراجعه کنید)

اینها مهمترین ارزش های موبایل مارکتینگ بودند. وقتی ارزش ها و مزایای یک ابزار را درک کنید، بهتر و موثر تر می توانید از آن در جهت اهداف خود استفاده کنید. مقالات موبایل مارکتینگ ما را دنبال کنید تا بیشتر در این خصوص آشنا شوید.

 
سراج خوش قلب
سراج خوش قلب

مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات رایان، مدیر فنی شرکت ExpoAll Ltd انگلستان و یکی از بنیانگذاران ایران دیما. بعد از چند سال فعالیت در بازار سخت افزار، از سال 1383 وارد دنیای وب شدم. در پروژه های تحت وب مختلفی داخل و خارج از کشور فعالیت داشتم اما دایما به حوزه سئو و دیجیتال مارکتینگ بیشتر و بیشتر علاقه مند شدم. مهمترین فعالیت فعلی من، تدریس تخصصی دیجیتال مارکتینگ و ارایه مشاوره در همین حوزه هست.

مقالات مرتبط